AZK_KAR

KARALIAI ir KARALIENĖS. Ar žinai, kad? bukazinas

4,99 €

+ -

Ar žinai, kad? Kolekcijos bukazinas "KARALIAI IR KARALIENĖS". Tai 129 puslapiai istorijų apie karalius ir karalienes: Aleksandras Makedonietis, Kleopatra, Neronas, Karolis Didysis, Eleonora Akvinietė ir dar daugiau kitų. Monarchų gyvenimai ir likimai, keitę ir kūrę mus supantį pasaulį. Pasiruošk vakarėliui - apkalbos ir karaliai - visada įdomi tema pokalbiui.

Savybės

Formatas popierinis žurnalas su spalvotomis iliustracijomis
Skirta visiems

Aprašymas

Michailas Bulgakovas rašė: „Nesistenkite atrodyti geresnis nei esate – stovėdamas ant pirštų galiukų greitai pavargsti. Nesistenkite atrodyti blogesnis nei esate – atsitūpęs irgi ilgai neišbūsi. Pasilik savimi.“ Šie rašytojo žodžiai puikiai apibūdina daugybę karalių ir karalienių, kurie net eidami į egzekucijos vietą išliko savimi. Jie neatsiprašinėjo už padarytas skriaudas, jų galvos buvo aukštai pakeltos. Kaip tai paaiškinti? Šimtus metų gajus tikėjimas absoliutinės monarchijos idėja, kai karalius save laiko dievu, nesubliukšta per akimirką. Revoliucijas ir žmonių protestus absoliučios karališkos valdžios šalininkai matė kaip laikiną nesusipratimą, o žmonių kančios ir viltys tarsi jų nepasiekdavo per prigimtinės galios ir nebaudžiamumo šydą.

 

Visgi kartais valdovams tekdavo priimti sunkių sprendimų, o visuomenės nuomonė jiems rūpėjo. Iš vienos pusės, įsivyravus taikai ir padidinus savo populiarumą, daug lengviau surinkti mokesčius, kuriuos vėliau galima panaudoti vykdant karines kampanijas, statant nuostabius architektūros šedevrus ar tiesiog paišlaidaujant brangakmenių parduotuvėje. Kita vertus, net ir nuožmiausi valdovai norėjo jausti meilę.

 

Šiame leidinyje pristatome galingiausių valdovų ir valdovių gyvenimo istorijas. Būtent šie monarchai savo sprendimais sukūrė mus supantį pasaulį. Atsisakome iš šio laiko perspektyvos vertinti, ar jų vadovavimas buvo geras ar blogas, suvokiame, kad visi karališki sprendimai buvo savalaikiai ir būtini. Kartais impulsyvūs, kartais apsvarstyti daugybę metų ar net šimtmečių... Aišku viena – mėlyno kraujo savininkams gyvenimas nepašykštėjo nei nuotykių bei išbandymų, nei šlovės akimirkų. Tikėtina, kad užėmęs didelę dalį pasaulio ne vienas valdovas pagalvojo, kokia yra ramybės paslaptis? Karalių ir karalienių gyvenimai tarsi sufleruoja atsakymą – visiškas susitaikymas su likimu ir su tuo, kas neišvengiama...