AZK-IIM

Istorija ir medicina.Žurnalas. Ar žinai, kad? kolekcija

4,99 €

+ -

Ar žinai, kad? Kolekcijos bukazinas "Istorija ir medicina". Tai 129 puslapiai istorijų apie sveikatą ir mediciną, kaip suvokimas keitėsi istoriškai. Žurnale skaitykite apie tai, kaip gydymo būdai keitėsi per amžius. Praleisk vakarą su bukazinu, pasiimk jį į kelionę kartu.

Savybės

Formatas popierinis žurnalas su spalvotomis iliustracijomis

Aprašymas

Ką rasite žurnale "Istorija ir medicina"?

Manoma, kad ligos Žemėje egzistavo dar tada, kai nebuvo žmogaus. Paleopatologinių tyrimų duomenys rodo, kad ligomis sirgo priešistoriniai gyvūnai. Greičiausiai priešistoriniai žmonės nuo ligų gydydavosi kaip gyvūnai – laižydavosi žaizdas, ilsėdavosi, kramtydavo tam tikras uogas ar žoles. Vėliau sveikata buvo siejama su magija, žvaigždėmis ir galiausiai Dievu. Tie, kurie bandydavo sulaužyti nusistovėjusias taisykles, būdavo pasmerkiami, tačiau noras žinoti, kaip veikia žmogaus organizmas ir kūnas, nuolatos skatino progresą.

Nors pirmosios teorijos greičiau buvo akli spėliojimai, o ne žiniomis ir įrodymais grįstos mokslinės tiesos, laikui bėgant, jos pateikdavo vis daugiau atsakymų. Kur yra žmogaus pojūčių centras? Kodėl cirkuliuoja kraujas? Kas išdrįs paneigti šimtus metų gyvavusią kūno skysčių (humorų) teoriją?

Kai kurie faktai, pavyzdžiui, kirpėjo-chirurgo profesijos žmonių šaltakraujiškumas, šokiruos, tačiau šiame leidinyje kviečiame jus susipažinti su medicinos raida nuo senųjų civilizacijų iki naujojo tūkstantmečio medicinos. Iškiliausios asmenybės, jų atradimai ir darbai, pakeitę mūsų pasaulį, tarsi parodo, kiek daug pasiekėme, kokį ilgą medicinos tobulėjimo kelią nuėjome. Ir visgi tik nuo mūsų šios dienos požiūrio priklausys, ar galutinė tobulėjimo kelio stotelė dar toli...

Susiję produktai