xxx12

Didieji atradėjai. Žurnalas. Ar žinai, kad? kolekcija

4,99 €

+ -

Ar žinai, kad? Kolekcijos naujas bukazinas "Didieji atradėjai". Tai 129 puslapiai istorijų apie pasaulio ir kosmoso atradėjus.   Susipažinkite su pirmaisiais keliautojais, kurie atrado tuo metu nežinomus kraštus: Indiją, Amerikas, Australiją, skaitykite apie keliones po Islamo kraštus ir pirmuosius skrydžius į kosmosą.

Savybės

Formatas popierinis žurnalas su spalvotomis iliustracijomis

Aprašymas

Ar šiandien dažnai susimąstome apie nepažįstamas žemes, šalis ar salas, kuriose dar nebuvome? Juk naujausios technologijos visai nelavina mūsų vaizduotės, leidžia žvilgtelėti į skirtingas pasaulio vietas, tiesiog spustelėjus kompiuterio pelės mygtuką. Tiesa, Atradimų amžiuje viskas buvo kitaip, ir tik įveikę visas baimes (pagrįstas ir nepagrįstas), pavojus kapitonai galėdavo išdidžiai iškelti savo šalies vėliavą naujoje žemėje. Nors šiandien vėliavos iškėlimą galime suvokti tik kaip simbolinį aktą, praeityje jis tiesiogine ta žodžio prasme pakeisdavo tautų, kultūrų ir civilizacijų likimus. Ar tas pokytis buvo geras, ar blogas, o galbūt neišvengiamas, nes tokia natūrali istorijos tėkmė, net ir šiandien atsakyti labai sunku.

Paslaptys, pasakojimai, nežinomybė ir net mitai audrino žmonių vaizduotę šimtus metų. O jei paslapties šydo praskleidimas dar padeda susikrauti turtų? Užsitarnauti garbingą titulą? Tokiu atveju gresiantys pavojai nebaugina, o herojiškas šlovės troškimas kartais nugali sveiką protą, žmogiškumą.

Visgi koks šiandien pasaulis būtų be nuožmaus Kristupo Kolumbo, užsispyrusio Džeimso Kuko, drąsaus Fernando Magelano ar įžūlių Viktorijos kaperių? Norisi pasakyti, kad jis būtų toks pats, o šiuos nuotykių ieškotojus greitai būtų pakeitę kiti, tačiau taip greičiausiai nuvertintume jų indėlį. Visų jų atradimai buvo savalaikiai, o kelionėms paskirti gyvenimai padėjo tobulėti visai žmonijai. Ir ne tik geriant skanesnę arbatą ar maistą gardinant egzotiškais prieskoniais, bet ir suvokiant, kad esame netobuli ir visada turime mokytis iš savo klaidų. Skaudžios vergijos, žiaurių užkariavimų ir čiabuvių naikinimo pamokos neturėtų šviesti ryškiau nei išdidžiai, su meile tėvynei ir atradimo euforija iškeltos vėliavos. Juk norisi tikėti, kad garbės ir pažinimo troškimas visais laikais turės gilesnių ir fundamentalesnių prasmių nei asmeninė nauda. Tik taip naujieji Kolumbai, Kukai, Magelanai ir Amundsenai, šiandien sėdintys mokyklos suoluose, pasaulį keis atsakingais ir pozityviais atradimais.