ZOLP2019

Žolelių paslaptys 2019

1,29 €

+ -

Kartą per metus išleidžiamas žurnalas apie daugiau nei 10 kasmet vis kitų augalų, pagelbės patarimais kaip stiprinti sveikatą, pagardinti kasdieną. Plačiau skaitykite žemiau.

Savybės

Formatas popierinis žurnalas

Aprašymas

Ką darydavo mūsų protėviai susirgę, kai nebuvo gausybės vaistų? Ogi gydydavosi augalais. Ir tikrai geriau už daugelį mūsų žinojo, nuo ko padės krienai, o nuo ko – ramunėlių nuoviras ar džiovinti čiobrelių žiedai. Ar jie žinojo, kad pelargonijos, kurių daugelis auginame darželyje ar vazonėlyje ant palangės, padeda pašokus kraujospūdžiui ir gydo ilgai negyjančias žaizdas, o gudobeles, kurios tinka ir atminčiai gerinti, ir nervinei įtampai, ir aukštam kraujospūdžiui sumažinti, mūsų laikų fitoterapeutai pakrikštijo maistu širdžiai? Tikriausiai ne, nes vis jaunėjančios kraujotakos ir širdies ligos (insultas, infarktas, aterosklerozė, širdies ritmo sutrikimai ir pan.) – kelių pastarųjų dešimtmečių rykštė. Pagal mirštamumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuva užima vieną pirmaujančių vietų Europos Sąjungoje.

Tačiau širdies ir kraujagyslių ligų galima išvengti, imantis prevencinių priemonių, kurių pagrindą sudaro gyvensenos koregavimas. Juk svarbiausi šių ligų rizikos veiksniai yra nesveika mityba – per didelis riebalų, cholesterolio, druskos kiekis, taip pat rūkymas, nejudrumas, antsvoris, negydomas padidėjęs kraujo spaudimas ar cukrinis diabetas. Laimei, įvairių sveikatos bėdų kamuojami žmonės vis dažniau gręžiasi į senolių patirtį, o šiuolaikinėse moderniose laboratorijose sukurtus vaistus derina su ne vienai kartai pagelbėjusiomis žolelėmis.

Artimesnė pažintis su jomis atveria naujų galimybių sustiprinti sveikatą, o gal net nugalėti ir kokią neįsisenėjusią ligą. Nelaukime, kol išryškės rimtesni širdies ar kraujotakos sistemos negalavimai, kuriems įveikti reikės kur kas didesnių pastangų ir ne tokių palankių organizmui priemonių. Daugiau dėmesio skirkime profilaktikos priemonėms, pagamintoms iš įvairių gydomųjų galių turinčių augaliukų. Ne vieno Lietuvos fitoterapeuto teigimu, vaistinių augalų preparatai yra pranašesni už sintetinius atitikmenis, nes organizmas juos lengviau priima, augaliniai vaistai beveik nesukelia alerginių reakcijų, jais galima gydytis ilgai, jų poveikis švelnesnis.

Gamta be galo dosni – upių pakrantėse ir šlaituose, miškuose ir pamiškėse, pelkėse ir natūraliose pievose gausu įvairių, mums galinčių pagelbėti išsaugoti sveikatą ar išgydyti ligas augalų. Išdrįskime praskleisti paslapties šydą, dažniau ir drąsiau praverkime augalų karalystės duris.